• Wyrobisko granit
  • Oporniki cięte
  • Kruszywo granitowe
  • Krawężniki i oporniki cięte
  • Krawężnik surowo łupany
  • Krawężnik granitowy
  • Kostki granitowe rzędowe
  • Kamień murowy

Wyroby surowo łupane

Przedsiębiorstwo Przerobu Granitu STRZEGOM oferuje nie tylko bogaty wybór produktów granitowych ciętych, ale również surowo łupanych.

Charakteryzują się one szorstką powierzchnią i nie do końca regularnym kształtem, kamień zachowuje swój naturalny wygląd, przez co znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym.

Oporniki surowo łupaneWyroby surowo łupane, takie jak; krawężniki, oporniki i wszelkiego rodzaju kostki, świetnie pełnią swoje funkcje, a przy tym wyjątkowo dobrze współgrają z otoczeniem.

Przy użyciu wyrobów surowo łupanych stworzą Państwo mocne, odporne, łatwe w utrzymaniu i w pełni harmonizujące z otoczeniem drogi, ulice, alejki, place i wjazdy na posesje, które wykończą i wzmocnią nasze surowo łupane krawężniki i oporniki.

Biorąc pod uwagę okres eksploatacji, jest to nie tylko najwytrzymalszy, ale i najtańszy materiał do budowy traktów miejskich, tarasów, schodków, czy wspomnianych już mniejszych i większych ulic.
Granit strzegomski zyskał sławę i uznanie również dzięki swojej eleganckiej i uniwersalnej jasnoszarej barwie.Tego rodzaju wyroby to doskonały materiał do konstrukcji murków i murów wokół wiejskich posesji, ogrodów czy pastwisk. Dzięki zachowaniu oryginalnych walorów wizualnych granitu, poprzez rezygnację z jego obróbki, wyroby surowo łupane sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważne jest zachowanie naturalnego charakteru miejsca.

Warto również zauważyć, że jest to materiał tańszy od granitu ciętego, choć oba charakteryzują się taką samą wytrzymałością. Wybór jest wyłącznie kwestią Państwa gusty lub odgórnych uwarunkowań projektu. Oba rodzaje produktów są najwyższej jakości, posiadają atesty i są zgodne ze wszelkimi normami.

Kamień granitowy to produkt doceniany w budownictwie od wieków ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Jest podatny na obróbkę, a przy tym bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Patrząc na budowle z granitu sprzed setek lat można zaryzykować stwierdzeniem, że jest to kamień wręcz niezniszczalny.

Zapraszamy do współpracy!